En Sevilmeyen Burçlar ve Burçların Sevilmeyen Özellikleri

Herkesin bir burcu vardır. Fakat bazı burçlar vardır ki nedense onlara karşı bir ön yargı oluşmuştur. “En Sevilmeyen Burçlar” olarak adlandırılan bu grup, astroloji dünyasında genellikle göz ardı edilen ya da yanlış anlaşılan burçlardan oluşur. Peki, hangi burçlar bu kategoriye dahil ediliyor ve neden sevilmiyorlar? İşte astroloji haritasında sıkça göz ardı edilen burçlar ve onların en sevilmeyen özellikleri.

En Sevilmeyen Burçlar Hangileri?

Burçlar kişilerin doğum tarihine göre belirlenen astroloji bilimi işaretleridir. Burçlar kişilik özellikleriyle ilişkilendirilirler. Fakat birçok kişi bazı burçları diğerlerinden daha az sevimli bulabilir. Peki hangi burçlar genellikle en az sevilenler arasında yer alıyor? İşte en sevilmeyen burçlar listesi.

  • Aslan
  • Başak
  • Akrep

Aslan, Başak ve Akrep burçlarının neden çok sevilmediğini merak ettiniz mi? İşte en sevilmeyen burç sıralaması ve neden sevilmedikleri:

BurçSevilmeyen Özelliği
AslanAslanlar genellikle sahnede olmaktan hoşlanırlar. Bu durum bazı insanlar için fazla baskın ya da dikkat çekici olabilmektedir.
BaşakBaşaklar detaylara odaklanır bu durum bazı insanlar için zahmetli veya sıkıcı olabilmektedir.
AkrepAkrepler genellikle derin düşüncede olduklarından dolayı bağlantı kurmak bazı insanlar için zor olabilmektedir.
En Sevilmeyen Burçların En Sevilmeyen Özellikleri

İlginizi Çekebilir: Depilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Tüm Burçların En Sevilmeyen Özellikleri

Burçların En Sevilmeyen ÖzellikleriPin
Burçların En Sevilmeyen Özellikleri

Astroloji dünyası her burcun kendine özgü güzellikleriyle tanımlandığı bir evren sunar. Fakat burçların sevilmeyen özellikleri de bulunmaktadır. İşte burçların en sevilmeyen özellikleri:

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Koç burcu enerji dolu ve liderlik özellikleri ile tanınır. Bu özellikler bazen bencil ve aceleci kararlar almasına neden olabilir. Koçlar, başkalarının ihtiyaçlarını düşünmeksizin hedeflerine odaklanabilirler.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa burcu kararlı ve güvenilir olarak görülse de aynı zamanda değişime karşı dirençlidir. Bu durum zaman zaman dengesiz ve inatçı bir tutuma yol açabilir.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler burcu zeki ve iletişimci olarak bilinir. Fakat bu özellikler bazen yüzeysellik ve kararsızlıkla ilişkilendirilebilir. İkizler, derin bağlantılardan kaçınma özelliklerine sahiptir.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu oldukça duygusal ve koruyucu olabilir. Fakat bu aşırı duygusallık diğer insanları uzaklaştırabilir. Aynı zamanda duygularını paylaşmaktan kaçınarak kapalı bir tutum sergileyebilirler.

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcu liderlik özellikleri ve öz güvenle bilinir. Bu durum bazen egoist davranışlara ve başkalarına saygısızlık olarak algılanabilir.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu detaylara odaklanma ve mükemmeliyet arayışıyla bilinir. Bu durum bazen aşırı eleştirel ve takıntılı davranışlara yol açabilir. Başaklar kendi standartlarını başkalarına dayatabilirler.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burcu sosyal ve adil olma özellikleriyle tanınır. Karar verme konusundaki zorlukları ilişkilerinde sorunlara yol açabilir.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep burcu derin duygular ve kararlılıkla bilinir. Bazen bu derin duygular sonucunda yaptıkları davranışlar intikam olarak algılanabilir.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu özgür ruhlu ve iyimserdir. Fakat bu durum bazen meseleleri ciddiye almama ve dikkatsizlikle ilişkilendirilebilir. Yay burcu kişiler sorumluluklarından kaçınabilirler.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak burcu sorumluluk ve ciddiyetle bilinir. Fakat duygusal ifade konusunda zorlanabilirler.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu yenilikçi ve bağımsızdır. Bu durum bazen duygusal mesafe ve soğuklukla ilişkilendirilebilir.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcu duyarlı ve yaratıcıdır. Bazen gerçekçilikten kaçınan bir tutum sergileme eğilimindedir. Balıklar sıklıkla duygularına kapılıp gerçekleri göz ardı edebilirler.

Kişiden kişiye göre değişen düşünce tarzımız ile her burca bakış açımız farklıdır. Bu bakış açısı bazı burçların en sevmediğimiz özellikleri ile bizleri karşı karşıya getirebilir.

Astroloji insanların farklılıklarını anlamamıza yardımcı olabilir. Fakat gerçek bağlar ve anlayış burçların ötesindedir. Burçlar yalnızca gerçeklere ulaşmak için kullandığımız bir araçtır.

Sizde burçlara ait sevmediğiniz özellikleri yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

YouTube video

2013 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Teknolojiye duyduğum ilgiden dolayı kendimi sürekli geliştirmeye ve yeni teknolojiler öğrenmeye çalışıyorum. Hayatımın bir parçası haline gelen teknoloji tutkumu, indexTürkiye projem ile paylaşmaya karar verdim.

Yorum yapın